ad

کوریای جنوبی برای ۲۵۳ خانواده بی‌جاشده سرپناه دایمی می‌سازد

هشت صبح


کوریای جنوبی برای ۲۵۳ خانواده بی‌جاشده سرپناه دایمی می‌سازد

۸صبح، کابل: کوریای جنوبی در همکاری با کمیساریای عالی پناهنده‌گان سازمان ملل متحد، بودجه سرپناه دایمی برای ۲۵۳ خانواده افغان را فراهم می‌کند.

سفارت کوریای جنونی با نشر اعلامیه‌ای می‌گوید که تفاهم‌نامه این برنامه روز چهارشنبه، بیست‌وششم سنبله میان سفیر کوریا در افغانستان و نماینده‌گان اداره کمیساریای عالی پناهنده‌گان سازمان ملل متحد امضا شد.

قرار است در جریان این روند، سه هزار و ۳۰۰ دالر و کمک فنی برای اعمار دو اتاق و تشناب در سه قسط و با پیش‌رفت روند ساختمانی آن به ۲۵۳ خانواده بی‌جاشده و عودت‌کننده فراهم می‌شود.

بودجه ساخت این سرپناه‌ها را کوریای جنوبی فراهم می‌کند و تطبیق آن را نیز کمیساریای عالی پناهنده‌گان سازمان ملل متحد بر عهده دارد.

ژا هیونگ وی، سفیر کوریای جنوبی در افغانستان گفته است که این بخش از حمایت‌های آن کشور می‌تواند سرپناه را برای افغان‌ها، به ویژه افراد متاثرشده از کووید-۱۹ فراهم کند.

این در حالی است که بر اساس این اعلامیه، ضرورت داشتن سرپناه مناسب، آب صحی آشامیدنی و مستراح با شیوع کووید-۱۹ در کشور افزایش یافته است.

گفتنی است که از سال ۲۰۰۲ تاکنون بیش از ۵.۳ میلیون مهاجر افغان به کشور بازگشته‌اند و با وجود شیوع ویروس کرونا، آمار بازگشت‌کننده‌گان‌ در سال ۲۰۲۰ به ۷۰۴ تن می‌رسد. افزون بر این موارد، ۲.۶ میلیون افغان به دلیل ناامنی و آفات طبیعی  بی‌جا شده‌اند.

کمیساریای عالی پناهنده‌گان سازمان ملل متحد سال گذشته برنامه آزمایشی «پول برای سرپناه» را برای ۶۰۰ خانواده در کشور آغاز کرد و این برنامه در سال روان افزایش یافته است.

در حال حاضر حدود ۴.۶ میلیون افغان در خارج از کشور زنده‌گی می‌کنند که از این میان، ۲.۷ میلیون آن درخواست پناهنده‌گی داده‌اند.

source: https://8am.af/?p=226776

به اشتراک بگذارید
آمار جهانی کرونا

ad

بیشتر بخوانید