ad

انتقاد شدید سازمان ملل از نقض حقوق بشر در عربستان سعودی

خبرگزاری آریانانیوز


انتقاد شدید سازمان ملل از نقض حقوق بشر در عربستان سعودی

آریانانیوز: ۲۹ کشور در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنیف نقض حقوق بشر به وسیله عربستان سعودی را محکوم کردند…

به نقل از آژانس خبررسانی فرانسه، ۲۹ کشور روز سه شنبه در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنیف نقض حقوق بشر به وسیله عربستان سعودی از جمله قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی را محکوم کردند.

بر این اساس، کارستن استور، سفیر دنمارک در سازمان ملل روز سه شنبه اعلامیه ای را که در آن ۲۹ کشور امضاکننده به نگرانی عمیق خود درباره نقض مکرر حقوق بشر در کشور پادشاهی عربستان از جمله شکنجه، بازداشت خودسرانه یا ناپدید شدن اجباری اشاره کرده بودند، قرائت کرد.

در این اعلامیه، نقض حقوق زنان نیز محکوم شد. کشور‌های امضاکننده، نگرانی عمیق خود را درباره تبعیض مداومی که علیه زنان و دختران اعمال می‌شود، ابراز کردند. این اعلامیه همچنین به جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی که در سال ۲۰۱۸ در قونسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه به قتل رسید، اشاره کرد و مجازات همه کسانی را که در آن دخیل بودند خواستار شد.

این دپلومات دنمارکی ضمن متهم کردن عربستان اعلام کرد ما درخواست خود برای آزادی همه محبوسان سیاسی را تکرار کرده و خاصتاً نگرانی خود را درباره سوء استفاده از قوانین ضد تروریستی و سایر ساز و کار‌های امنیتی علیه افرادی که به طور مسالمت آمیز از حقوق خود استفاده می‌کنند، ابراز می‌کنیم.

این سومین چالش از این نوع بود که عربستان سعودی در شورای حقوق بشر سازمان ملل با آن مواجه می‌شود.

 

source: https://ariananews.co/?p=111884

به اشتراک بگذارید
آمار جهانی کرونا

ad

بیشتر بخوانید