ad

آمار تکان دهنده قربانیان جنگ در افغانستان

خبرگزاری آریانانیوز


آمار تکان دهنده قربانیان جنگ در افغانستان

آریانانیوز: بنابر اعلام یک مرکز تحقیقاتی در ایالات متحده از زمان حمله امریکا به افغانستان تا نوومبر سال ۲۰۱۹ عیسوی بیش از ۱۵۷ هزار تن بر اثر جنگ جان هایشان را از دست داده اند…

مرکز تحقیقاتی انیستیتو واتسن اعلام کرد که از زمان حضور ایتلاف نظامی به رهبری امریکا در افغانستان تا نوومبر سال ۲۰۱۹ عیسوی تاکنون بیش از ۱۵۷ هزار تن بر اثر جنگ در افغانستان کشته شدند.

گزارش می‌افزاید که در این مدت، ۴۳ هزار فرد ملکی، ۶۴ هزار نظامی و ۴۲ هزار تن از مخالفان مسلح حکومت افغانستان کشته شدند.

حکومت افغانستان و طالبان هنوز واکنشی به این گزارش نشان نداده‌اند، اما پیش از این سازمان ملل تنها شمار تلفات افراد ملکی در ۱۰ سال گذشته را بیش از ۱۰۰ هزار کشته و زخمی اعلام کرده بود.

رییس جمهور غنی نیز ماه دلو سال ۱۳۹۷ اعلام کرد که از زمان آغاز به کار حکومت وحدت ملی در تاریخ ۲۲ جدی ۱۳۹۳ تا آن زمان تنها ۴۵ هزار نیروی امنیتی افغانستان بر اثر درگیری‌ها کشته شدند.

این گزارش در حالی نشر شده که مذاکرات حکومت افغانستان و طالبان برای پایان جنگ آغاز شده است، اما درگیری‌ها همچنان ادامه دارد.

گفتنی است که سازمان ملل در ماه اسد گزارش داد که تلفات افراد ملکی در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ به پایین‌ترین سطح در ۸ سال گذشته رسیده و یکی از دلایل عمده آن را عقب‌نشینی خارجی ها از میدان‌های جنگ و خروج نیرو‌های این کشور از افغانستان اعلام کرد.

source: https://ariananews.co/?p=111882

به اشتراک بگذارید
آمار جهانی کرونا

ad

بیشتر بخوانید