ad

وزرای خارجۀ افغانستان و ناروی خواستار آتش‌بس فوری شدند

کشور نیوز


وزرای خارجۀ افغانستان و ناروی خواستار آتش‌بس فوری شدند

محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه پس از چاشت امروز با خانم اینه اریکسن سوریدی، وزیر امور خارجه کشور شاهی ناروی صحبت و گفتگوی تیلفونی کرد.

وزارت خارجۀ افغانستان در بیانیه‌یی اعلام کرد که در این صحبت تلیفونی، وزیر امور خارجه کشور از سخنرانی بامحتوا و همه‌جانبه وزیر امور خارجه ناروی در نشست افتتاحیه گفتگوهای صلح در دوحه و اعلان آمادگی آن کشور برای میزبانی از گفتگوهای صلح میان جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان، سپاسگزاری کرد.

با اشاره به همکاری‌ها و حضور دراز مدت و فعال ناروی در افغانستان و تجربهٔ غنی آن کشور در حل تنش‌های جهانی، آقای اتمر نقش کشور شاهی ناروی را در حمایت از  کاهش خشونت‌ها و برقراری آتش‌بس فوری در افغانستان برای کامیابی گفتگوهای صلح، مهم و اساسی خواند.

سپس، وزیر امور خارجهٔ ناروی با ابراز خرسندی از آغاز مذاکرات میان جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان در دوحه، از ادامهٔ حمایت کشور متبوعش از گفتگوهای صلح به رهبری و مالکیت افغان ها و ایجاد سهولت‌ها در این راستا به وزیر امور خارجهٔ کشور اطمینان داد.

بانو سوریدی کاهش خشونت‌ها و قبول آتش‌بس فوری را برای کامیابی گفتگو های صلح مهم دانست و با محکوم‌نمودن حملهٔ تروریستی اخیر بالای معاون اول ریاست جمهوری، مراتب تسلیت و غمشریکی‌اش را به خانواده‌های قربانیان این حادثه ابراز داشت.

در گفت‌وشنود تیلفونی امروز، وزرای امور خارجهٔ افغانستان و ناروی، راجع به ادامهٔ گفتگوها و دور بعدی مذاکرات، نقش اجماع منطقه‌یی و جهانی در کامیابی پروسهٔ صلح، حمایت کشورهای منطقه و جهان از کنفرانس ژینو در مورد افغانستان و تأثیر آن بر موفقیت گفتگوهای صلح، حفظ دستآوردهای ۱۹ سال افغانستان و موضوعات مرتبط دیگر، صحبت و تبادل نظر کردند

source: https://keshwarnews.com/?p=9173

به اشتراک بگذارید
آمار جهانی کرونا

ad

بیشتر بخوانید