ad

کشته‌شدن چهار غیرنظامی در انفجار ماین در قندهار؛ غنی: طالبان از خشونت دست بردارند

اطلاعات روز


کشته‌شدن چهار غیرنظامی در انفجار ماین در قندهار؛ غنی: طالبان از خشونت دست بردارند

اطلاعات روز: منابع محلی در ولایت قندهار می‌گویند که در نتیجه‌ی انفجار ماین کنارجاده‌ای در مربوطات ولسوالی پنجوایی این ولایت، چهار غیرنظامی کشته و شش غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

بهیر احمدی، سخن‌گوی والی قندهار به روزنامه اطلاعات روز گفت که این رویداد پیش از ظهر امروز (پنج‌شنبه، ۲۳ اسد) در ساحه‌ی «زلخان ماهی‌پای»، نقطه‌ی وصل ولسوالی‌های پنجوایی و دند و همچنان حوزه‌های ششم و هفتم شهر قندهار رخ داده است.

آقای احمدی همچنان گفت که در این رویداد یک عراده موتر نوع «فیلدر» با ماین کنار جاده‌ای برخورد کرده است. به گفته‌ی او، در میان کشته‌شدگان این رویداد سه زن و یک کودک دختر و در میان زخمیان نیز چهار کودک، یک مرد و یک زن شاملند.

او گفت که زخمیان این رویداد برای درمان به شفاخانه حوزوی میریس در شهر قندهار منتقل شده و وضعیت صحی‌شان نیز خوب گزارش شده است.

سخن‌گوی والی قندهار تأکید کرد که یک هیأت از سوی اداره محلی قندهار برای رسیدگی به زخمیان و کمک به خانواده‌های قربانیان این انفجار به کارش آغاز کرده است.

بهیر احمدی این رویداد را به گروه طالبان نسبت داد، اما طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

در همین حال، رییس‌جمهور اشرف غنی این رویداد را محکوم کرده و گفته است: «طالبان در آستانه‌ی صلح و آغاز مذاکرات مستقیم با هیأت مذاکره‌کننده‌ی دولت جمهوری اسلامی افغانستان، باید از خشونت و به‌خصوص جاسازی ماین‌های کنار جاده که عامل اصلی تلفات ملکی می‌باشد، اجتناب ورزند.»

آقای غنی همچنان از طالبان خواسته است که برای دست‌یابی به صلح پایدار و باعزت، به صدای دولت و لویه‌جرگه مشورتی صلح، لبیک بگویند.

لویه‌جرگه مشورتی صلح در تاریخ هفدهم اسد برگزار و در نوزدهم اسد با صدور قطع‌نامه‌ی ۲۵ ماده‌ای به کارش پایان داد. در این قطع‌نامه از طالبان و دولت افغانستان خواسته شده بود که آتش‌بس سراسری اعلام کرده و بر ادامه‌ی آن متعهد بمانند.

source: https://www.etilaatroz.com/?p=104606

به اشتراک بگذارید
آمار جهانی کرونا

ad

بیشتر بخوانید