ad

سرپرست وزارت صحت: میزان ابتلای افراد به کرونا به ۱۵ درصد کاهش یافته است

اطلاعات روز


سرپرست وزارت صحت: میزان ابتلای افراد به کرونا به ۱۵ درصد کاهش یافته است

اطلاعات روز: احمد جواد عثمانی، سرپرست وزارت صحت عامه می‌گوید که میزان ابتلای افراد به ویروس کرونا نسبت به روزهای گذشته از ۷۰ درصد به ۱۵ درصد کاهش یافته است.

آقای عثمانی که امروز (پنج‌شنبه، ۲۳ اسد) در یک نشست خبری در کابل صحبت می‌کرد، همچنان گفت که شمار بهبودیافتگان مریضی «کووید۱۹» نیز به ۷۱ درصد افزایش یافته و نشان‌دهنده‌ی وضعیت خوب افغانستان در راستای مبارزه با کرونا است.

عثمانی گفت که براساس سروی این وزارت، ده میلیون نفر در کشور به کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان حدود نُه هزار مریض در کشور وجود دارد.

او در عین حال تأکید کرد که خطر گسترش ویروس کرونا هنوز هم وجود دارد و مردم نباید در برابر این ویروس بی‌اعتنا باشد. او از مردم خواست که به‌خاطر حفاظت از جان خود و دیگران، توصیه‌های صحی را رعایت کنند.

سرپرست وزارت صحت عامه در مورد ابتلای اعضای لویه‌جرگه مشورتی صلح به کرونا نیز گفت که از میان پنج‌هزار و ۱۲۰ نفری که از آنان آزمایش کرونا گرفته شد، تنها ۳۱ نفر یعنی کم‌تر از یک درصد آن به کرونا مبتلا بودند.

آقای عثمانی گفت که تمام این افراد از سوی تیم‌های صحی وزارت صحت زیر نظارت قرار دارند. به گفته‌ی او، از دیگر اعضای لویه‌جرگه نیز خواسته شده است تا پس از بازگشت به ولایات‌شان، برای دست‌کم دو هفته در خانه بمانند.

از سوی هم، احمد جواد عثمانی نسبت به احتمال شیوع بیشتر ویروس کرونا در جریان دهه محرم ابراز نگرانی کرده، گفت که عزادارن دهه محرم برای جلوگیری از شیوع این ویروس در تجمعات بزرگ و همچنان تجمعات در فضای سربسته شرکت نکنند.

source: https://www.etilaatroz.com/?p=104613

به اشتراک بگذارید
آمار جهانی کرونا

ad

بیشتر بخوانید