ad

تاکید وزارت صحت عامه بر رعایت دستورات صحی در ایام محرم: خطر هنوز پا برجاست

افق نیوز


تاکید وزارت صحت عامه بر رعایت دستورات صحی در ایام محرم: خطر هنوز پا برجاست

سرپرست وزارت صحت عامه می‌گوید با آن‌که شمار مبتلایان کرونا به گونه چشم‌گیری کاهش یافته؛ اما هنوز خطر این بیماری پا برجاست. وی در عین حال از مردم خواست که در ماه محرم از گردهمایی‌های بزرگ خودداری کنند.احمدجواد عثمانی؛ سرپرست صحت عامه، امروز (پنج‌شنبه، ۲۳ اسد) در یک نشست خبری از مردم خواست در عزاداری ماه محرم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا توصیه‌های این نهاد را جدی بگیرند.

وی افزود که کمیته ملی مبارزه با کرونا نیز رهنمودی برای عزاداران در ماه محرم تهیه کرده که به زودی با آن‌ها شریک خواهد ساخت.

سرپرست وزارت صحت اعلام کرد که شمار بیماران شفایافته از کووید- ۱۹ در کشور به حدود ۷۲ درصد رسیده و میزان موارد مثبت در نمونه‌های آزمایش‌شده از حداکثر ۷۰ درصد به ۱۵ درصد کاهش یافته؛ اما هنوز هم باید کرونا را جدی گرفت.

دو روز پیش نیز جلسه‌ای میان اعضای شورای علمای اهل تشیع و معاونت دوم ریاست جمهوری افغانستان برگزار شده‌بود که در آن از آمادگی‌ها برای برگزاری مراسم دهه محرم در وضعیت شیوع کرونا خبر داده شد.

در این نشست بر رعایت اصول بهداشتی و ضد عفونی‌شدن اماکن عزاداری قبل و بعد از برگزاری مراسم تاکید شد و قرار بر آن شد که تمام لوازم و تجهیزات مورد نیاز بهداشتی برای مساجد و تکیه‌خانه‌ها فراهم شود.

همزمان گشایش مکاتب و دانشگاه‌ها نیز نگرانی از گسترش کرونا را به میان آورده‌است.

مقام‌های وزارت معارف می‎‌گویند در صورتی که دانش‌آموزی پس از شروع مکاتب به ویروس کرونا مبتلا شود، این وزارت در تصمیم خود برای گشایش مکاتب، تجدید نظر می‌کند.

به گفته رنگینه حمیدی؛ سرپرست وزارت معارف اگر دستورات صحی در مکاتب رعایت شود، دانش‌آموزان به ویروس کرونا مبتلا نخواهند شد.

وی بر لزوم پوشیدن ماسک توسط دانش‌آموزان تأکید کرد و افزود که اگر شرایط در نظر گرفته شود، دانش‌آموزان به ویروس کرونا مبتلا نخواهند شد.

source: https://ufuqnews.com/?p=156885

به اشتراک بگذارید
آمار جهانی کرونا

ad

بیشتر بخوانید